Čeština je krásná řeč

Mgr. Alena Bohačíková

• Mgr. Alena Bohačíková

Ona má obrovskou plejádu slov pro obyčejný věci. Třeba kulaťoučké jablíčko. To neřeknete jinou řečí. Angličan musí říct „a little round apple“, malé kulaté jablko… Tomu přece chybí barva i vůně.

Jan Werich, český herec, dramatik a spisovatel.

Jen ti nejzdatnější úspěšní řešitelé Školního kola Olympiády z českého jazyka změřili své síly v umění jazykové kultury a vytříbenosti. Za naši školu ze sebe na Okresním kole Olympiády z českého jazyka vydaly to nejlepší Barbora Jedličková z 9. B a Magdalena Sumková z 9. A.

V pondělí 29. 1., kdy se soutěž konala ve Středisku volného času Krnov, sluníčko krásně hřálo. A s hřejivým pocitem dobře vykonané práce obě děvčata odjížděla zpět do Bruntálu. Ze čtyřiceti udělovaných bodů získala Bára 23 bodů a Magda bodů 22 celkově za mluvnickou a slohovou část.

Oběma patří obrovská gratulace a poděkování za reprezentací naší školy.